04 Tetor 2023

Aksident në aksin Rrëshen-Kalimash, vdes një 72-vjeçar

Rrëshen, 17 gusht - Një aksident i rëndë automobilistik me pasojë vdekjen e një këmbësori ka ndodhur sot në mëngjes rreth orës 05:00 në aksin Rrëshen-Kalimash.

Policia bën të ditur se një automjet me targa të Kosovës ka përplasur për vdekje 72-vjeçarin Ndue Seferi, pranë fshatit të quajtur Zallxhuxh.

Policia ndaloi drejtuesin e mjetit, dhe po kryen veprimet hetimore për të përcaktuar shkaqet e aksidentit. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)