27 Shtator 2023

Admirali Mark Fitzgerald viziton Kosovën

Prishtinë, 10  gusht - Kreu i komandës së Forcës së Bashkuar në Napoli,admirali Mark Fitzgerald, arrinë sot për vizitë në vendin tonë.

Paradite ai do të takohet me presidentin Fatmir Sejdiu, ndërsa më pas bashkë me komandantin e trupave paqeruajtëse të KFOR-it gjeneralin Markus Bentler do të vizitojnë lokalitetin Harilaq ku efektivat e FSK zhvillojnë një operacion humanitar deminimi.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)