21 Shtator 2023

Ministri Murati viziton Portin e Durrësit

Durrës, 4 tetor - Ministri i Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati do të bëjë një vizitë në Portin e Durrësit së bashku me Ministren e Financave dhe Ekonomisë të Shqipërisë znj. Delina Ibrahimaj.

Ministrat do të shoqërohen nga Drejtorët e Përgjithshëm të Doganave të Kosovës Agron Llugaliu dhe Doganës së Shqipërisë Genti Gazheli.

Me këtë rast Ministrat do të inspektojnë punët në hapësirat e përbashkëta të punës, ndërsa me pas Ministrat dhe Drejtorët do të paraqiten për një konferencë para mediave të pranishme, me qëllim të shpalosjes së zhvillimeve më të fundit.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)