05 Dhjetor 2023

Termeti me magnitudë 5,4 ballë goditi Gjirin e Kadizit në jug të Spanjës

Madrid, 15 gusht - Një termet me magnitudë 5,4 ballë goditi të dielën Gjirin e Kadizit në jug të Spanjës.

Instituti Kombëtar i Gjeografisë njoftoi se tërmeti u regjistrua në orën 22:20 sipas kohës lokale në një thellësi prej 62 kilometrash.

Zyrtarët njoftuan se nuk pati viktima, ndërsa tërmeti u ndie edhe në qytetet Kadiz dhe Huelva.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)