08 Dhjetor 2023

Tadiç: Rajoni nuk lufton krimin e organizuar

Beograd, 16 shkurt - Serbia ka kërkuar nga vendet e rajonit më tepër bashkëpunim kundër krimit të organizuar. Presidenti Boris Tadiç tha se jo të gjitha vendet e Ballkanit kanë luftuar mjaftueshëm krimin.

Tadiç deklaroi se Serbia është e vendosur në vijimin e luftës kundër këtij fenomeni dhe nuk ka ndërmend të tërhiqet, pavarësisht se nuk sheh të njëjtin qëndrim nga vendet e tjera.

\"Ky është obligim ndërkombëtar kushtetues\", theksoi Tadiç. Deklaratat erdhën pas lirimit të disa personave në Mal të Zi, të cilët dyshohen se kanë kryer trafik të lëndëve narkotike.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)