02 Prill 2023

Tërhiqen mbi 130.000 automobila Fiat punto

Romë, 17 prill - Prodhuesi italian i automobilave “Fiat” tërhoqi nga tregu mbi 130.000 automjete “punto” për shkak të problemeve me kablot e sistemit për frena.

Tërheqja përfshin mbi 130.000 automjete edhe atë modelet “grande punto”, “punto evo”, “grande punto van” dhe “punto evo van”, ndërsa kompania u ka dërguar letra pronarëve të automobilave nga fundi i shkurtit, transmetoi Frans pres.

Nga “Fiat”-i sqaruan se nuk kanë problem të gjitha automjetet, por parregullsia e instalimit të kabllove ABS në sistemin për frena është zbuluar në automobil prej të njëjtës seri.

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 prill 2023

- Partia Demokratike e Kosovës organzon  "Marshin për Drejtësi". (Sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, ora 14:00)

- Shënohet 33 vjetori i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. (Restaurant "Oferta", ora 15:00)