05 Dhjetor 2023

Nafta kthehet mbi 98 dollarë

Doha, 18 mars - Çmimi i naftës amerikane ngjitet mbi 98 dollarë dhe brenti ka avancuar përtej kuotës 111 dollarë.

Në tregjet aziatike vlerësimi i light crude është rritur me 63 cent duke shkuar në 98,60 dollarë.

Ndërkohë vlerësimi mbi brent fitojnë 65 cent duke shkuar në 111,25 dollarë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)