27 Mars 2023

"Ekonomia e Pyjeve", tërhiqet nga Vala 45 e privatizimit

Prishtinë, 30 gusht - Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) njofton se ka tërheqë sot nga Vala e 45-të e Privatizimit, Ndërmarrjen e Re “Ndërtesa Administrative Ekonomia e Pyjeve Viti SH.P.K.”.

Kjo ndërmarrje ishte paraparë të privatizohet me datë 8 Shtator përmes Valës 45, bashkë me 18 ndërmarrje të tjera të reja të krijuara nga 16 ndërmarrje shoqërore.

Tërheqja e kësaj ndërmarrjeje nga privatizimi përmes Valës 45 është bërë për çështje  kadastrale.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)