26 Mars 2023

Dollari rritet ndjeshëm pas njoftimit për vrasjen e Bin Ladenit

New York, 2 maj - Kartëmonedha e gjelbër u rrit ndjeshëm pas njoftimit për vrasjen e kreut të rrjetit terrorist al-Kaeda, Osama bin Laden.

Euro vlerësohet aktualisht 1,4771 dollarë, deri në orën 03:15 GMT, kundrejt 1,4864 dollar pak përpara orës 01:00 GMT.

Dollari u vlerësua 81,66 jen në orën 03:15 GMT, kundrejt 80,96 dy orë më parë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)