26 Mars 2023

Në Komunën e Rahovecit të gjitha rrugët janë kalueshme

Rahovec, 21 janar - Komuna e Rahovecit, përkatësisht drejtoria për Shërbime Publike, përmes operatoreve të kontraktuar për mirëmbajtjen e rrugëve gjatë sezonës dimërore, ka bërë pastrimin e borës nga rrugët për të lehtësuar lëvizjen e qytetarëve.

Përparim Krasniqi, drejtor i Drejtorisë për Shërbime Publike ka thënë se ekipet e tre operatoreve ekonomik me të cilët kemi kontratë, me kohë kanë dal në terren dhe janë duke bërë pastrimin e borës nga rruga dhe se nga të dhënat që kemi, asnjë rrugë nuk është e bllokuar

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)