29 Shkurt 2024

Telekomunikacion

Kuvendi shkarkon bordin e RTK-së

Prishtinë, 8 korrik - Deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës, kanë votuar pro shkarkimit të Bordit të RTK-së. Emrat e anëtareve Bordit... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)