21 Shtator 2023

Përmbyllet raundi special i Garës së Robotikës

Prishtinë, 15 dhjetor - IPKO Foundation në bashkëpunim me Kosova Makers League do të organizojë eventin fizik, i cili do të shënojë përmbylljen e Raundit Special të Garës së Robotikës, i cili është organizuar në kuadër të Edicionit të 8-të të konferencës teknologjike, Doku.Tech.

Pjesë e eventit do të jenë 10 ekipe të përbëra nga së paku 4 nxënës, të cikleve nga 1 deri në 5, 6 deri në 9 dhe 10 deri në 12.

Nxënësit, me ndihmën e mentorëve të tyre, në këtë event do të realizojnë sfidën e radhës në Robotikë dhe më pas do t’i shpallim ekipet fituese nga secili cikël.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)