26 Mars 2023

Fakulteti i Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike mban seminar shkencor

Prishtinë, 28 dhjetor - Në kuadër të Fakultetit të Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike (FIEK) të Universitetit të Prishtinës mbahet sot seminari i dytë shkencor.

Në hapjen e seminarit, të pranishmëve me fjalë përshëndetëse do të i drejtohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, rektori i UP-së, prof. dr. Naser Sahiti dhe dekani i FIEK-ut, prof. asoc. dr. Isak Shabani.

Në kuadër të këtij seminari do të prezantojnë profesorë dhe shkencëtarë të dalluar që janë bashkatdhetarët tanë në diasporë, si dhe profesorë e studentë nga FIEK-u.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)