27 Mars 2023

Ronaldo përfiton një bonus prej 1 milion euro për tre gola të shënuara

Manchester, 17 prill - Cristiano Ronaldo do të përfitojë një bonus prej 1 milion Eurosh pas trigolëshit të tij të realizuar në fitoren e Manchester United kundër Norwich me rezultatin 3-2.

Sipas tabloidit anglez “The Sun”, sulmuesi portugezi aktivizoi një klauzolë në kontratën e tij, pasi shkoi në kuotën e 21 golave në këtë sezon.

37-vjeçari përfiton nga “Djajtë e kuq” 850 mijë Euro pas shënimit të golit të 20 dhe 150 mijë të tjera për tripletën e tij.

Referuar marrëveshjes mes palëve, ikona portugeze do të përfitojë 150 mijë Euro për çdo gol që do të shënojë deri në fund të sezonit.

Por, Cristiano Ronaldo ka një arsye të fortë që të luftojë për të shënuar më shumë gola deri në përfundim të Premier League.

United do ta paguajë golashënuesin më të mirë të ekipit me 1.2 milionë Euro.

Deri më tani, kjo shumë duket se do të shkojë në xhepin e portugezit, nisur nga performanca në fushë.

Nëse 37-vjeçari ia del që të shënojë 30 gola në këtë vit futbollistik, në total do të përfitojë 3.3 milionë Euro.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)