23 Korrik 2024

Mbahet tryeza e katërt të Sportit

Prizren, 13 qershor - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) do të organizoj tryezën e katërt e Sportit, e cila grumbullon krerët dhe vendimmarrësit e sportit në vendin tonë.

Tryeza e Sportit do të mbahet Parkun e Inovacionit dhe Trajnimeve (ITP) në Prizren do të marrin pjesë edhe Ministri Hajrulla Çeku dhe Kryetari i KOK-ut, Ismet Krasniqi.

Ndërkaq një fjalë përshëndetëse në Tryezën e Sportit, do të mbajë edhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Gjatë tryezës do të diskutohet për integrimin e komuniteteve në politikat sportive.

Po ashtu do të prezantohet protokoli për përfaqësimin e Kosovës jashtë vendit dhe drafti final të Strategjisë për Sport.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)