30 Shtator 2023

Lens kërkon së paku 40 milionë euro për shitjen e mesfushorit Fofana

Paris, 25 qershor - Seko Fofana ka arritur marrëveshje me Al-Nassr për kushtet personale të kontratës.

Ndërkohë, për të ndodhur realizimi i transferimit, klubi saudit duhet të arrijë marrëveshje me RC Lens.

Bëhet e ditur se drejtori sportiv i Al Nassr do të udhëtojë drejt Francës për të negociuar me klubin nga Ligue 1 për çmimin e futbollistit.

Në bazë të njoftimeve, Lens kërkon së paku 40 milionë euro për shitjen e mesfushorit nga Bregu i Fildishtë.

Fofana është kërkuar edhe nga klubet evropiane, mirëpo nuk ka mundur t’i rezistojë ofertës së majme nga klubet saudite.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)