31 Mars 2023

Juventusi rinovon kontratën me Mattia Perin deri në vitin 2025

Torino, 14 prill - Klubi i Juventusit rinovon me portierin italian, Mattia Perin, deri në vitin 2025. “Zonja e Vjetër” e dha lajmin nëpërmjet një njoftimi për shtyp.

“Një lajm i mrekullueshëm për të, por edhe për të gjithë ne. Mattia u bëm pjesë e Juventusit në vitin 2018 dhe pas një përvoje me Genoan nga janari 2020 deri në verën e vitit 2021, ai u kthye për të mbrojtur ngjyrat tona me aftësitë e tij teknike përvojën dhe karizmën e tij."

"Pa harruar, sigurisht, aftësinë e tij për të qenë gjithmonë gati, në çdo situatë dhe kundër çdo kundërshtari."

"Kjo karakteristikë e ka bërë atë një vlerë të shtuar të për ekipin. Nuk është rastësi që ai ka arritur të ruajë portën e pastër 8 herë në 17 ndeshje, dhe konkretisht në 3 raste nga 8 paraqitje këtë sezon, duke marrë parasysh të gjitha garat. Statistika të rëndësishme të Mattia-s, për të vazhduar edhe për shumë vite së bashku.”

Kalendari

Ngjarjet e datës 31 mars 2023 - Me rastin e shënimit të 24 vjetorit të masakrës së Burimit, Komuna e Malishevës organizon akademi përkujtimore. (Salla e Kuvendit të Komunës së Malishevës, ora 11:00)

- Lëvizja FOL organizon konferencë me ç’rast do të prezantohen gjetjet nga monitorimi i publikimit të vendimeve nga gjykatat e Kosovës për vitin 2022, si dhe në bazë të këtyre gjetjeve do të ndahet “Çmimi për Gjykatën më Transparente” - për dedikim të vazhdueshëm në ngritjen e transparencës përmes publikimit të vendimeve gjyqësore. (Swiss Diamond Hotel, ora 11:00)

- Kryetari I Federatës Sindikale te Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi do të mbaj konferencë për shtyp lidhur me protestën dhe grevën e punëtorëve teknik të këtij spitali që veq ka filluar para dy ditësh. (Spitali Isa Grezda në Gjakovë, ora 11:00)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë diskuton lidhur me kërkesën për zhvillim të diplomacisë parlamentare nga Qendra për Studime Politike dhe Diplomatike. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 11:00)

- Mbahet manifestimi përkujtimor me rastin e 24-vjetorit të vrasjes dhe masakrimit të 106 civilëve në fshatin Pastasel të komunës së Rahovecit. (Kompleksi i Martirëve, Pastasel, ora 11:00)

- Kryetari i Komunës së Malishevës Ekrem Kastrati bën homazhe në varrezat e martirëve në fshatin Dragobil dhe të Kompleksi në vendin e ngjarjes Vrella e Mëhillit. (Fshati Burim, ora 12:00)

- Komuna e Prishtinës përuron hapësirën e dedikuar për sigurinë e nxënësve dhe komunitetin në hapësirat përreth Shkollës Fillore “Elena Gjika”. (Afër shkollës, ora 13:00)

- Komiteti Olimpik i Kosovës organizon Asamblenë e Punës për vitin 2022. (Hotel Emerald, ora 17:00)