27 Mars 2023

Flamengo e dëshiron Ronaldinhon

Rio de Zhenerio, 25 mars - kuadra braziliane Flamengo, është duke e shqyrtuar mundësinë për ta rikthyer Ronaldinhon në vendlindje pas Kampionatit Botëror.

Klubi po shikon se si të përforcohet gjatë verës, pasi që Adriano dhe Vagner Love e kanë bërë të qartë largimin nga Flamengo.
 
Flamengo tentoi ta transferonte brazilianin në vitin 2009, por ky i fundit dëshiroi qëndrimin te Milani.

Ronaldinho ka impresionuar në Serie A, dhe nëse ai dështon të luajë në Botëror, atëherë nuk ka më se për çfarë të qëndrojë te Milani, me ç’rast Flamengo dëshiron të shfrytëzojë rastin.

Por, është i vështirë rikthimi i Ronaldinhos në Brazil. 30 vjeçari është shndërruar në lojtarin kyç të Milanit dhe duket të jetë mjaft i lumtur te klubi aktual.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)