01 Prill 2023

Declan Rice refuzon për herë të tretë West Hamin

Londër, 22 prill - Për West Hamin, rinovimi i Declan Rice është çështje e mprehtë për t’u zgjidhur. Mesfushori shkatërrues anglez është një nga lojtarët më të dëshiruar në Premier League.

Me një vlerë tregu që kap shifrën 75 milionë euro, sipas Transfermarkt, mesfushori është objektivi i klubeve të Manchesterit, City dhe United.

Sipas Fabrizio Romanos, një gazetar i specializuar në transferimet e futbollistëve, Rice ka refuzuar ofertën e tretë të rinovimit të West Hamit dhe po i tensionon marrëdhëniet me klubin pikërisht në momentin që po afrohet fundi i sezonit.

Zgjidhja më e mirë për të dyja palët do të jetë transferimi në një klub tjetër, kuptohet nëse vjen oferta e duhur.

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 prill 2023

- Federata e Pingpongut do të organizoj Kampionatin Individual të Kosovës për U19. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Dy ideatorët e platformës “Liria ka emër”, Ismail Tasholli dhe Eliza Hoxha do të mbajnë Konferencë për Media. (Hotel Sirius, ora 13:00)

- Mbahet hapja zyrtare e ekspozites “Some Call Us Balkans” i cili mirëpret 8 artistë të rinjë bashkëkohorë veprat e të cilëve eksplorojnë Ballkanin, mitet dhe konceptet e gabuara për të, përdorimet e hapsirës përtej stereotipeve, vizionimin e ekosistemeve të reja, mënyrat e banimit dhe të të qenurit bashkë mbi një bazë të përbashkët. (Termokiss, ora 16:00)

- Gara e Kompozitorëve të Ballkanit do ta hap edicionin e 3-të me programin e koncerteve. (Atelia e Pallatit të Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, ora 20:00)