01 Prill 2023

Dani Alves mund të rikthehet sërish me Xavin si trajner

Barcelonë, 10 nëntor - Dani Alves vazhdon të jetë pa skuadër pasi kishte anuluar kontratën e tij me Sao Paulon shtatorin e kaluar dhe mundësia që ai të rikthehet te Barcelona janë rritur pasi portali 'UOL Esporte' ka zbuluar se do të ketë një takim mes futbollisti veteran dhe klubit për të diskutuar nënshkrimin e tij të mundshëm për janarin e ardhshëm.

Xavi Hernández do të miratonte ardhjen e ish-shokut të tij të skuadrës për të kontribuar përvojën e tij në skuadër.

Vlen të thuhet se presidenti Joan Laporta , gjatë prezantimit të Xavi-t si trajner i ri, theksoi se "Dani Alves po e ndihmon klubin në shumë mënyra, dhe ai gjithashtu na ofroi ndihmën e tij nga një këndvështrim sportiv".

Dani Alves mbërriti te Barça në verën e vitit 2008 dhe kaloi tetë sezone në klubin, në të cilin fitoi 23 tituj dhe u vendos si mbrojtësi i djathtë më i mirë në botë.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 prill 2023

- Federata e Pingpongut do të organizoj Kampionatin Individual të Kosovës për U19. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Dy ideatorët e platformës “Liria ka emër”, Ismail Tasholli dhe Eliza Hoxha do të mbajnë Konferencë për Media. (Hotel Sirius, ora 13:00)

- Mbahet hapja zyrtare e ekspozites “Some Call Us Balkans” i cili mirëpret 8 artistë të rinjë bashkëkohorë veprat e të cilëve eksplorojnë Ballkanin, mitet dhe konceptet e gabuara për të, përdorimet e hapsirës përtej stereotipeve, vizionimin e ekosistemeve të reja, mënyrat e banimit dhe të të qenurit bashkë mbi një bazë të përbashkët. (Termokiss, ora 16:00)

- Gara e Kompozitorëve të Ballkanit do ta hap edicionin e 3-të me programin e koncerteve. (Atelia e Pallatit të Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, ora 20:00)