26 Mars 2023

Anthony Martial dëshiron të largohet nga United

Manchester, 27 dhjetor - Trajneri i Manchester United, Ralf Rangnick ka konfirmuar se sulmuesi i tyre, Anthony Martial dëshiron të largohet gjatë merkatos dimërore.

26-vjecari ka shpreshur dëshirën për largim për shkak të minutave të pakëta qw ka pasur nw fushw. Së fundmi, trajneri, Rangnick ka konfirmuar dëshirën e lojtarit, por thotë që do mbetet në “Old Trafford” nëse nuk ndonjë skuadër të interesuar.

“Anthony dëshiron të largohet. Ai më tregoi se mendon që është koha e duhur për një ndryshim. Aq sa di, nuk ka pasur ndonjë ofertë nga ndonjë klub tjetër. Derisa të mbizoteron kjo situatë, do qëndrojë”, tha ai.

26-vjeçari është nën kontratë në Old Trafford për dy vjet e gjysmë të tjera dhe paga e tij prej 200,000 paund në javë mund të jetë një pengesë në çdo negociatë transferimi.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)