23 Korrik 2024

Adrien Rabiot do të rinovojë kontratën me Juventusin

Torino, 26 qershor - Adrien Rabiot do të rinovojë nesër kontratën me Juventusin. Klubi bardhezi ka arritur marrëveshje me agjenten, që është në fakt nëna e mesfushorit francez.

Pasi shqyrtoi të gjitha zgjidhjet e mundshme, duke qenë se kontrata që e lidh me klubin e Juventusit skadon më 30 qershor, Rabiot më në fund vendosi të vazhdojë aventurën e tij në Torino.

Rabiot do të jetë ende siguria e mesfushës së Allegrit, i cili shtyu fort dhe ushtroi presion për ta mbajtur francezin.

Maks Alegri e donte shumë këtë rinovim, ai do të vazhdojë t’i besojë çelësat e mesfushës francez.

Pra, do t’ia fillojë sërish nga ai dhe cilësia e tij në driblime dhe futje drejt portës kundërshtare.

Oferta që iu bë ishte 7 milionë euro pagë në vit, në fund Adrien u bind dhe zgjodhi sërish “Zonjën e Vjetër”.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)