23 Korrik 2024

Sport

Policia ndal Hamiltonin

Melbournë, 27 mars - Pas fitores së tij në garën e lirë në Melbourne, ylli i McLarenit, Lewis Hamilton, është ballafaquar me policinë australiane për shkak të përdorimit të jashtëligjshëm të automjetit të tij.... Lexo

Alves: Maradona urren Messin

Barcelonë, 27 mars - Mbrojtësi i Barcelonës, Dani Alves, ka bërë pohime të jashtëzakonshme në mbrojtje të bashkëlojtarit të tij Lionel Messi duke... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)