18 Prill 2024

Vritet gazetarja bullgare në qendër të Brukselit

Bruksel, 5 qershor - Një gazetare bullgare është gjetur e vdekur në një banesë në qendër të Brukselit, lajmërojnë sot mediumet bullgare.

Sipas revistës belge "Soir Mag", gazetarja 29 vjeçare është gjetur nga policia me 20 plagë në trup të shkaktuara me thikë.

Vrasjen e ka kryer miku i saj i cili i është dorëzuar policisë në Luksemburg.

Gazetarja është gjetur në një banesë që gjendej në afërsi të institucioneve evropiane.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)