08 Dhjetor 2023

Marian Petre, shef i policisë speciale të EULEX-it

Prishtinë, 25 prill - Koloneli rumun, Marian Petre është emëruar shef i departamentit të policisë speciale në kuadër të EULEX-it, njoftuan mediat rumune.

Qeveria e Rumanisë, bën të ditur RTK tha se ky emërim është rezultat i hapave të përbashkët të institucioneve të Rumanisë dhe zyrave përgjegjëse për emërime të tilla të Bashkimit Evropian.

Rumania ben pjese ne vendet qe nuk e kanë njohur shtetësinë e Kosoves.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)