19 Prill 2024

Siguri

Pika kufitare ”Merdare” mbyllet për qarkullim

Prishtinë, 28 dhjetor - Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar se pika e kalimit kufitar në Merdare tashmë është mbyllur për hyrje dalje. Në një njoftim të shkurtër të kësaj qendreje, thuhet se arsyeja për mbylljen... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)