08 Dhjetor 2023

Siguri

Barrikada në veriun e Kosovës në 18 vende

Mitrovicë, 3 tetor - Janë 18 barrikada që janë vendosur në të gjitha akset rrugore nëpër tërë zonën e veriut të Kosovës. Serbët po organizojnë kujdestari nëpër barrikada dhe se janë të obliguar që... Lexo

Serbët më të armatosurit në rajon

Beograd, 3 tetor - Serbia konsiderohet si vendi më i armatosur duke e krahasuar me vendet e tjera të rajonit, por edhe ato në botë. Sipas një studimi të Qendrës... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)