27 Mars 2023

2 vjet me pandeminë, vazhdon përpjekja për një menaxhim më të mirë

Prishtinë, 15 shkurt - Platforma CiviKos organizon ngjarjen “2 vjet me pandeminë - vazhdimi i përpjekjeve për një menaxhim më të mirë”.

Kjo ngjarje vjen si përmbyllje e aktiviteteve të ligjëratave me mjekun në kuadër të kampanjës #NiseMuhabetin, që ne i kemi organizuar në disa komuna dhe në partneritet me organizatat lokale për mirëinformimin e qytetarëve në lidhje me vaksinimin.

Ngjarja do të hapet nga përfaqësuesit e Zyrës Ndërlidhëse të Republikës së Sllovakisë në Prishtinë (mbështetësit e projektit) dhe Ekipit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë.

Pas hapjes, diskutimi vazhdon në formatin e panelit, ku folësit do të kenë mundësinë të reflektojnë rreth përballjes me pandeminë në këto dy vite dhe rekomandimet për menaxhim të mirë dhe shumëpalësh.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)