26 Mars 2023

I çuditshmi, arroganti dhe perversi narcisist, Edi Rama

Shkruar nga Ekrem Krasniqi

Edi Rama po nënshkruan gjithçka që i propozoi deri më tash Aleksandar Vuçiçi, ndërsa i tha JO propozimit të Albin Kurtit për SEFTA.  

E quajtën Mini-Schengen së pari, e sot ia ndërruan emrin në « Ballkani i Hapur » edhe pse në të ndodhen vetëm 3 shtete e nuk ndodhen Kosova, Bosnja dhe Mali i Zi.  

Nuk i ka mbetur tjetër Edi Ramës, pos t’ia nënshkruajë Vuçiçit në të ardhmen edhe një federatë apo konfederatë, një shtet të përbashkët midis Serbisë dhe Shqipërisë.

Me këtë njeri të çuditshëm në krye të Shqipërisë, gjithçka është e mundur në emër të Shqipërisë.  

Në vitin 1945, serbët i patën propozuar Shqipërisë që të bëhet pjesë e Jugosllavisë…  

Shpresoj që Vuçiçi nuk e ka në plan një ide të këtillë, sepse Rama mund të na befasoi me vendimin e tij, siç na befasoi deri më tash.  

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)