26 Mars 2023

Promovohen marrëdhëniet artistike mes Kosovës dhe Mbretërisë së Bashkuar

Prishtinë, 14 dhjetor - British Council organizon sot eventin promovues të marrëdhënieve artistike Kosovë - Mbretëri e Bashkuar dhe fillimin e edicionit të dytë të Programit Creative Producers'.  

"Në këtë takim, ne do të shënojmë prezantimin e programeve dhe iniciativave tona të reja, veçanërisht programin “Creative Producers”", thuhet në njoftimin e British Council.

Gjithashtu British Council do të paraqet edhe arritjet e projekteve të tyre në fushën e artit, si: Future Ecologies dhe PlayUK.  

Ngjarja do të përshëndetet edhe nga Ambasadori i Madherisë së Tij në Kosovë, Nicholas Abbott dhe përfaqësues të ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Republikës së Kosovës.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)