22 Mars 2023

Megan Fox: Nuk jam femra për një natë

SHBA, 9 mars - Aktorja hollivudiane Megan Fox që ka marrë edhe një famë të madhe si sex-simbol falë bukurisë së saj, rrefen një prej sekreteve të jetes intime.

Në një intervistë për “Harper’s Bazaar”, shprehet së gjatë gjithë jetes ka shkuar në shtrat vetëm me dy meshkuj, të dashurin e fëmijerisë dhe bashkëshortin aktual Austin Green.

“Nuk mund të bej seks pa dashuri. Kur e mendoj me duket e tmerrshme. Nuk jam femra e duhur për një natë. Jam e lidhur shumë me djalin e bashkëshortit. E kam parë të rritet që kur ishte tre vjec dhe ai tani është pjesë e jetes time. Ndihem përgjegjëse për të dhe kërkoj të jem gjithmonë e pranishme”, thekson aktorja.

Por pavarësisht impenjimit në familje, Fox duket se ka shumë pak kohë për të rritur vogelushin sepse kohet e fundit ajo ka realizuar disa filma të suksesshem si, \"Transformers\", \"Passion Play\", \"Jonah Hex\" dhe \"The Crossing\".

Kalendari

Ngjarjet e datës 22 mars 2023

- Asociacioni i Qendrave për Punë Sociale dhe Departamenti Punë Sociale, Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” organizon ditën e dytë të konferencës se dytë Nacionale për shënimin e Ditës Botërore të Punës Sociale. (Fakulteti Filozofik i Universitetit të Prishtinës, ora 9:30)

- Administrata Tatimore e Kosovës në bashkëpunim me Iniciativën Kosovare për Stabilitet organizojnë panel diskutimi me temë “Formalizimi i punësimit”. (Biblioteka Kombëtare, ora 10:00)

- Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës organizon takim publik për hartimin e Koncept Dokumentit të Fushës së Ujërave. (Hotel Garden, ora 10:00)

- Ideatorët e platformës "Liria ka emër", Eliza Hoxha dhe Ismail Tasholli, do të vizitojnë Organizatat e dala nga lufta të UÇK-së. (Zyrat e Organizatave të dala nga lufta të UÇK-së, ora 11:00)

- Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, vizitojnë Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK, ku planifikohet të fillojnë shërbimet për Fertilizim të Asistuar Mjekësor (FAM) në shërbimin publik. (Klinika Gjinekologjike në QKUK, ora 11:00)

- Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, jep mesazhin me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit. (Selia e BIK-ut, ora 11:00)

 - Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 12:00)

- Në shënimin e Javës Ndërkombëtare e Parasë, Shoqata e Bankave të Kosovës zhvillon një vizitë në shkollën "Thimi Mitko" në Gjilan. (Gjilan, ora 13:30)

- Instituti Demokratik i Kosovës në bashkëpunim me Transparency International organizon tryezën e diskutimit “Buxhetimi gjinor në kuadër të partive politike në Kosovë”, një diskutim i përbashkët mes kryetareve të forumeve të grave të partive kryesore në vend, trupave menaxhuese zgjedhore, shoqërisë civile dhe korit diplomatik në vend. (Hotel Sirius, ora 14:00)