26 Mars 2023

Madonna do lancoj linjë mode

SHBA, 12 mars - Madonna është duke lancuar një linjë mode së bashku me menaxherin e saj, Guy Oseary.

Këngëtarja 51-vjeçare është në krijim e sipër të një koleksioni të rrobave me emrin MG Icon, ndërsa përveç menaxherit të saj, në bashkëpunim është edhe kompania Iconix.

\"Bashkimi i forcave me Iconix për të sjellë idetë e mia te konsumatorët është shumë emocionues për mua.

Dëshiroj të punoj me Neil Cole nga Iconix dhe grupin e tij që të krijoj dhe përkthej vizonin dhe idetë e mia për MG Icon\", ka thënë Madonna.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)