29 Mars 2023

Kinema ABC sjell fimin horror "Legion"

Prishtinë, 27 shkurt - KDSHF "Genci" sjell në Kinemanë ABC ditën e hënë 1 mars premieren botërore të filmit Horror "Legion".

Tema e filimit: Një restorant i largët bëhet fushëbeteja e mbijetesës së njerëzimit. Zoti e humb besiminë ne njerëzimin dhe dërgon një legjion engjëjsh për të sjellë Apokalipsin. Shpresa e vetme për njerëzimin mbeten disa veta të ngujuar në një restorant të shkretë dhe Krye-engjëlli Majkël.

Ky film do të shfaqet premierë për media në ora 13.00, ndërsa për publikun në ora 22.00
 
Legion
Film i zhanrit  Aksion /Aventure, Fantastiko/Shkencor, Horror dhe Triller

Kohëzgajta: 1 ore e 44 min.

Aktoret e ketij filmi jane Paul Bettany, Denis Quaid, Lucas Black, Tyrese Gibson, Adrianne Palicki. Regjisor i filmi eshte Scott Charles Stewart

Producentë Gary Michael Walters dhe Scot Charles Stewart

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 mars 2023

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për mbrojtjen e konsumatorit. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 10:00)

- Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë diskuton rreth çështjeve vijuese nga fushëveprimi i Komisionit. (Kuvendi, salla N302, ora 10:00)

- Qendra e Kosovës për Eksport organizon ngjarjen “Rritja e eksportit përmes platformës KoEx”. (Hotel Sirius, ora  10:00)

- Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal shqyrton ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që kanë të bëjnë me racionalizimin dhe vendosjen e vijave llogaridhënëse të Agjencive Ekzekutive. (Kuvendi, salla N10, ora 11:00)

- Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim shqyrton Projektligjin për Prokurorin e Shtetit si dhe ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për trajtimin e ndërtimeve pa leje. (Kuvendi, salla N303, ora 11:00)

- Promovohet romani “Duke ndjekur fluturat” i autores Hana Hoxha, i cili ka si fabulë edukimin e nxënësve/fëmijëve për rolin e policisë në sigurinë e tyre. (Biblioteka Kombëtare, ora 12:00)

- Bëhet inaugurimi i punëtorisë së Floktarisë në Qendrën e Kompetencës “Shtjefën Gjeçovi”, e cila do të shërbejë për zbatimin e mësimit dual ku merr pjesë edhe ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci. (Shtjefën Gjeçovi në Prishtinë, ora 13:00)