27 Mars 2023

Hapet showroomi i brendit “Diba Celina” në Prizren

Prizren, 31 mars - Brendi “Diba Celina”, ka hapur showroomin e ri në Prizren. Në këtë shtëpi të modës, në të tria katet, prezantohen mbi 1 mijë fustane solemne dhe ekstravagante duke i përfshirë edhe vellot.

Gjatë ceremonisë së hapjes së këtij showroomi, në të cilin morën pjesë mysafirë të shumtë, pronarja Diba Celina, ka theksuar se falë stafit punonjës, në të gjitha sektorët, ka sjellë kreacionet që janë në trend në mbarë botën e modës.

Ajo shpjegon se kreacionet “Diba Celina”, shiten edhe në shtete të ndryshme të Evropës dhe më gjërë.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)