26 Mars 2023

Britney Spears me defekte në fotot e "papërpunuara"

SHBA, 15 prill - Britney Spears ka zbuluar 'defektet' në trupin e saj kur lancoi një përmbledhje të fotove të pa përpunuara nga mjeshtrit e fotografisë.

Në fotot publicitare të kompanisë “Candie's” dicka nuk shkonte në trupin e Britney Spears, por tashmë gjithcka është bërë më e qartë nga vetë këngëtarja.

Këngëtarja është parë duke pozuar me bikini ngjyrë rozë për shtëpinë amerikane të modës, Candies, ku janë parë edhe defektet në dy prej këtyre fotografive.

Spears pranon se ka ndërhyrë në trupin e saj me anë të programit Photoshop. Ajo ka lejuar që fotot origjinale të publikohen dhe në to duhet qartë se ku qendron ndryshimi.

Duke nisur që nga fundshpina që në fotot publicitare është ribërë e gjitha pasi pjesa natyrale është pothuajse dyfish. Pulpat janë mbledhur, madje edhe krahu. Por këngëtarja nuk e fsheh këtë, madje është krenare për vendimin e marrë.

Fotografitë e shfaqin Britneyn me celulite në vithet e saja, me disa defekte në lëkurë, e që natyrisht nuk u mbuluan nga mjeshtrit e fotografisë, siç është bërë më parë.

Këto publikime vijnë pak kohë pasi revista amerikane e Marie Claire ka publikuar një foto të Jessica Simpson të papërpunuar nga mjeshtrit e fotografisë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)