22 Shkurt 2024

Kulturë

Jessica Alba: Nuk jam fetare

SHBA, 10 maj - Jessica Alba ka thënë se e ka pasur të vështirë të rebelohej ndaj familjes së saj religjioze, përkundër se ajo nuk binte dakort me gjëra të caktuara të botëkuptimit të tyre. Lexo

Bullock nuk largohet nga Hollywoodi

Hollywood, 9 maj - Përfaqësuesi i Sandra Bullock ka mohuar spekulimet se aktorja synon të largohet nga Hollywoodi. Më herët u tha se Bullock 'mund të mos bëjë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)