18 Prill 2024

Kulturë

Michelle Gurevich debuton sot te Lumbardhi në Prizren

Prizren, 24 qershor - Fondacioni Lumbardhi ta prezantojë sot koncertin debutues të Michelle Gurevich në Kosovë në Prizren. E njohur edhe me emrin e saj të dikurshëm të skenës Chinawoman, Michelle Gurevich është këngëtare dhe... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)