31 Mars 2023

Pr Solutions partnere e kompanisë për media

Prishtinë, 26 maj - Njëzet e gjashtë partnerë bashkohen me Tipik-un për të përmbushur nevojat tuaja për komunikim - nga evenimentet e deri te marketingu strategjik, ne jemi aty ku jeni edhe ju. Nga Turqia në Finlandë, si dhe në shumicën e vendeve ndërmjet tyre, fusha e ekspertizës në dispozicion të klientëve tanë është zgjeruar.

"Viti 2010 dhe horizontet tona të vazhdojnë të zgjerohen", thotë drejtori ekzekutiv i Tipik-ut, Juan Arcas. "Zgjedhja e profesionistëve mjaft të talentuar që punojnë në nivel vendor rrit aftësinë tonë për të organizuar evenimente në të gjithë Evropën dhe më gjerë."

Rrjeti i Tipik-ut i jep secilit partner një mundësi për të shkëmbyer përvojën lokale, njohuri të tregut dhe zgjidhje. Për Tipik-un, rrjeti u jep klientëve tanë dimensionin evropian për të cilin kanë nevojë. Në një botë ku menaxhimi i evenimenteve po lulëzon, në këtë partneritet nuk ka humbës.

Secili partner është një agjenci komunikimi e pavarur, e njohur mirë në tregun e saj të brendshëm. Shumë prej tyre, siç janë partnerët francezë dhe estonezë, janë të specializuar në menaxhimin e evenimenteve, të tjerë, siç janë ata nga Italia dhe Letonia, janë të përfshirë në marrëdhëniet me publikun. Por një gjë na bashkon të gjithëve: pasioni për përsosmërinë.

Kjo përsosmëri është përkryer gjatë 20 viteve të përvojës të Tipik-ut në fushën e komunikimit të korporatave dhe institucioneve.

Me vendndodhje në zemër të Bashkimit Evropian në qendër të Brukselit, Tipik-u ka një ekip të brendshëm prej 115 punonjësish nga 30 vende dhe mbledh së bashku artistë të arteve grafike, dizajnues uebi, përkthyes, menaxherë evenimentesh, një ekip audiovizual dhe një ekip redaksional. Këta ekspertë kanë punuar me kontratat e lidhura me një shumëllojshmëri të gjerë drejtorish të Komisionit Evropian, NATO-s, Parlamentit Evropian, si dhe me kompani të tilla si BNP Paribas në Francë, kanalet televizive në Belgjikë RTBF dhe Be-TV dhe Shoqatën Farmaceutike Belge.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 31 mars 2023 - Me rastin e shënimit të 24 vjetorit të masakrës së Burimit, Komuna e Malishevës organizon akademi përkujtimore. (Salla e Kuvendit të Komunës së Malishevës, ora 11:00)

- Lëvizja FOL organizon konferencë me ç’rast do të prezantohen gjetjet nga monitorimi i publikimit të vendimeve nga gjykatat e Kosovës për vitin 2022, si dhe në bazë të këtyre gjetjeve do të ndahet “Çmimi për Gjykatën më Transparente” - për dedikim të vazhdueshëm në ngritjen e transparencës përmes publikimit të vendimeve gjyqësore. (Swiss Diamond Hotel, ora 11:00)

- Kryetari I Federatës Sindikale te Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi do të mbaj konferencë për shtyp lidhur me protestën dhe grevën e punëtorëve teknik të këtij spitali që veq ka filluar para dy ditësh. (Spitali Isa Grezda në Gjakovë, ora 11:00)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë diskuton lidhur me kërkesën për zhvillim të diplomacisë parlamentare nga Qendra për Studime Politike dhe Diplomatike. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 11:00)

- Mbahet manifestimi përkujtimor me rastin e 24-vjetorit të vrasjes dhe masakrimit të 106 civilëve në fshatin Pastasel të komunës së Rahovecit. (Kompleksi i Martirëve, Pastasel, ora 11:00)

- Kryetari i Komunës së Malishevës Ekrem Kastrati bën homazhe në varrezat e martirëve në fshatin Dragobil dhe të Kompleksi në vendin e ngjarjes Vrella e Mëhillit. (Fshati Burim, ora 12:00)

- Komuna e Prishtinës përuron hapësirën e dedikuar për sigurinë e nxënësve dhe komunitetin në hapësirat përreth Shkollës Fillore “Elena Gjika”. (Afër shkollës, ora 13:00)

- Komiteti Olimpik i Kosovës organizon Asamblenë e Punës për vitin 2022. (Hotel Emerald, ora 17:00)