01 Dhjetor 2023

Elektroluks planifikon ta blejë Daevu Eelektroniks

Stokholm, 25 mars - Prodhuesi suedez i teknikës së bardhë Elektroluks AB kumtoi se ka dhënë ofertë për blerjen e Daevu Elektronikis nga Koreja Jugore.

Zëdhënësi i Elektroluks Andres Adholm dje konfirmoi se është dhënë oferta e parë, por refuzoi ta kumtojë vlerën e ofertës.

Në Daevu Elektroniks prej vitit 2000 zbatohet plan për riprogramimin e borxheve nën mbyqyrje të kreditorëve, pasi kompania bëri borxhe të mëdha.

Kompania suedeze prodhon aparate për amvisëri, duke përfshirë ftohës, makina për larjen e rrobave dhe enëve.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)