18 Prill 2024

Industri

Chavrolet do të prezantojë Cruze Hatchback

SHBA, 8 shtator - Këtë vit, auto panairi në Paris që do të fillojë nga 30 shtatori, Chevrolet do të prezentojë verzionin Hatchback të Cruze, një makinë për të cilën mund të themi se në vitin e kaluar ishte një... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)