21 Shtator 2023

Izraeli i dhuron 70 karroca Handikosit

Prishtinë, 11 gusht - Qendra e Resurseve për Personat me Aftësi të Kufizuara Handikos organizon ceremoninë e shpërndarjes së 70 karrocave për personat me aftësi të kufizuara, donacion që po jepet për herë të dytë nga Izraeli.

Të pranishëm në ceremoni do të jenë edhe ambasadorja e Izraelit në Kosovë, znj. Tammy Ziv, ministrja e Ministrisë për Punë të Jashtme dhe Diasporë,  znj. Donika Gërvalla dhe ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi.

Ceremonia do të realizohet sot në Qendren e Resurseve për Personat me Aftësi të Kufizuara në Veternik.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)