29 Shkurt 2024

Hapet Panairi Kombëtar i Punës, Karrierës dhe Ndërmarrësisë

Prishtinë, 30 nëntor - Sot në sallën “1 Tetori” në Prishtinë organizohet ceremonia e hapjes së edicionit të shtatë të Panairit Kombëtar të Punës, Karrierës dhe Ndërmarrësisë.

Fjalën hyrëse do ta kenë: Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Znj. Rozeta Hajdari, U.D. udhëheqësi i Bashkëpunimit Zhvillimor në Ambasadën Gjermane, Sebastian Leuschner dhe Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Qerim Qerimi. 

Panairi organizohet nga Qeveria e Republikës së Kosovës, Agjencia e Punësimit e Republikës së Kosovës, në bashkëpunim me GIZ Kosova, në emër të Qeverisë Gjermane, Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” dhe Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)