08 Dhjetor 2023

Ekonomi

Ekonomia rumune shërohet nga kriza

Bukuresht, 16 mars - Ekonomia rumune tregon shenja të shërimit, një vit pasi që hasi në recesion, deklaroi ministri i Financave i Rumanisë, Sebastijan Vlladesku. Rumania... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)