26 Mars 2023

Ekonomi

BSPK, proteston më 1 maj

Prishtinë, 20 prill - Drejtuesit e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), kanë bërë të ditur se më 1 maj, Ditën e Ndërkombëtare të Punës, do të protestohet me kërkesë për aprovimin e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)