02 Dhjetor 2023

Ekonomi

Zvogëlohet numri i bizneseve të regjistruara

Prishtinë, 14 gusht - Numri i bizneseve të reja të regjistruara në tremujorin e dytë të vitit 2010 është 1997 sosh, që është për 13.5 për qind më pak se tremujorin e parë të vitit. Lexo

Rritje rekorde e ekonomisë gjermane

Berlin, 14 gusht - Bëhen publike statistikat për rritjen ekonomike për vendet evropiane që përdorin euro-n, dhe këto shifra priten të tregojnë një rritje.... Lexo

Serbia është e zhytur në borxhe

Beograd, 14 gusht - Borxhi shtetëror i Serbisë në fund të qershorit ka qenë 10.8 miliardë euro. Sipas të dhënave të Dhomës ekonomike serbe ai... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)