22 Shkurt 2024

Itali: Konfiskohen 1 miliardë dollarë të një familjeje mafioze

Romë, 15 gusht - Policia në Itali konfiskoi më shumë se 1 miliardë dollarë prona dhe biznese të një familjeje mafioze.

Policia tha se asetet përfshinin një klinikë për pacientët me kancer dhe biznese të tjera që i përkisnin Mikele Aielos.

Ish tregtari po kryen dënimin me më shumë se 15 vite burg për aktivitete mafioze, mashtrim dhe korrupsion.

Policia thotë se Aielo ishte i lidhur me një ish bos të rrjeteve mafioze.

Associated Press njofton se konfiskimi është pjesë e një përpjekjeje nga ana e prokurorëve italianë për të gjetur pasuritë e krimit të organizuar.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)