04 Tetor 2023

Botë

Ballkani qetësohet, kur vendet janë integruar në BE

Prishtinë, 22 prill - Delegacioni parlamentar i Kosovës, i prirë nga kryetari Jakup Krasniqi, në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Bullgarisë, u prit sot nga kryeministri bullgar, zoti Bojko Borisov. Në takimin e ngrohtë dhe... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)