26 Mars 2023

Universiteti i Prishtinës "Fole e plagjiatorëve"

Prishtinë, 4 nëntor - Sot një grup i studentëve aktivistë vendosën parulla në objektet e Universitetit të Prishtinës kundër plagjiaturës së profesorëve.

Në objektin e Fakultetit Filozofik u vulos: "Këtu ka plagjiatorë", ndërsa në objektet tjera u vendos parrulla "UP - Fole e plagjiatorëve" si reagim ndaj mosndëshkimit të plagjiaturës.

Plagjiatura është hajni dhe është e papranueshme për ne.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)