02 Dhjetor 2023
Kurti pret në takim Rita Orën: E ke bërë krenar Kosovën Prishtinë, 26 nëntor - Në ditëlindjen e saj të 33-të, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora qëndroi në Kosovë së bashku me bashkëshortin e saj. Në këtë vizitë, ajo u prit nga kryeministri Albin Kurti, i cili tha se Kosova, Britania e Madhe dhe Zelanda e Re duken pa kufi përballë artit. Ndërsa vet Rita u shpreh me emicaione dhe gëzime që i takon kombit shqiptar. Lexo
Albert Kamy hero i së vërtetës Filozofi Gjerman Karl Jaspers nuk është kunder racionalitetit, në asnjë rrethanë ai nuk na thotë të shpërfillim arsyen, por ndryshe nga filozofët e mëdhenjë të... lexo
Ndihma Shtetërore: Detyrimi për Njoftimin e Ndihmës dhe Kthimi i Ndihmës së Kundërligjshme Të zbatuarit e saktë të dispozitave ligjore të ndihmës shtetërore lidhet ngushtë së pari me të kuptuarit e drejtë të këtyre dispozitave por edhe të... lexo